1) перегонка з водою або водяною парою;
Методи одержання. Для видлення ефрних олй сну деклька методв:
Значення ефрних олй для рослин точно не встановлено, але сну багато рзних гпотез. Вважають, що ефрн ол вдходами рослин, беруть участь в обмн речовин. Знаходячись у пдземних частинах рослини, ефрн ол захищають вд комах гризунв, а в кор деревин мають ранозагоюючу дю при ушкодженнях. Запах квток служить для залучення комах. Випаровуючи, ефрн ол охороняють рослини вд перегрвання т.д.
Поширення. Властивсть виробляти ефрн ол не у всх рослин виражена однаково. Злаки, осоки, пальми майже позбавлен ефрних олй, рослини родини ясноткових, айстрових, Салерових, лаврових, мртових, хвойних, помаранчевих багат ефрнимм олями. Кльксть ефрних олй у рослинах коливаться в широких межах вд тисячних долей вдсотка до 25%. На накопичення ефрних олй впливають рзн чинники: клмат, свтло, грунт, фаза розвитку рослин, вк т.д. У пвденних районах, на вдкритих мсцях, пухких удобрених грунтах вмст ефрних олй пдвищуться, але при дуже високй температур, псля випару вн знижуться. У молодих рослин ефрних олй мститься бльше. Накопичуються ефрн ол в рослинах у рзних утвореннях, як зовншнх, так внутршнх. До зовншнх (екзогенних) утворень епдермального походження вдносяться залозист плями, рзн волоски залозки. До внутршнх (ендогенних) утворень, що розвиваються в паренхмних тканинах, вдносяться видльн клтини (зустрчаються в коренях валер яни кореневищах ару), вмстища (лист евкалпта), канальц (плоди ансу, фенхеля, кмину, кропу, корандра), ходи (деревина сосни, ялиц).
Значення. Ефрноолйна сировина надходить в аптеки для виготовлення лкарських форм, велика частина йде на фармацевтичн пдпримства заводи для переробки й одержання препаратв. Використання ефрних олй як ароматних речовин ма свою багатовкову сторю. Назву цй груп речовин було дано в XVIII столтт, коли про х хмчний склад ще нчого не було вдомо. Ефрними вони назван тому, що летк, як ефр, а олями, тому що жирн на доитк, не змшуються з водою легш за не. Незважаючи на свою явну неточнсть, цей термн збергся дотепер у всх кранах. Як у минулому, так в наш дн ефрн ол широко використовуються в парфумер для виробництва парфумв, одеколонв, косметичних препаратв, а також у миловарнй, харчовй, лкеро-горлчанй, тютюновй промисловост й у технц. На Укран придляться багато уваги вивченню дикоростучих культивованих ефрноолйних рослин. Розширюються площ пд ефрноолйн культури, понад 200 господарств займаються хнм вирощуванням. Переробкою ефрноолйно сировини займаться бльш 40 заводв.
Визначення. Ефрними олями називають сумш летких, ароматних речовин, що утворюються в рослинах мають здатнсть переганятися з водяною парою. Головною складовою частиною ефрних олй терпени хнй кисневмсн похдн, рдше ароматн й алфатичн сполуки.
Л¶КАРСЬК¶ РОСЛИНИ ¶ СИРОВИНА, ЩО М¶СТЯТЬ ЕФ¶РН¶ ОЛ¶·.
7) С5Н8)n полтерпени. До них вдносяться каучук гутаперча.
6) С40Н64 тетратерпени, що утворюють рзн пгменти, у тому числ каротиноди;
5) С30Н48 тритерпени, що аглконами сапоннв;
4). С20Н32- дитерпени, що входять до складу ряду смол;
3) С15Н24 сесквтерпени, що складають важколетк (часто не переганяються з водяною парою) фракц ефрних олй;
2) С10Н16 монотерпени, що складають легколетучие фракц ефрних олй;
1) С5Н8 напвтерпени;
У залежност вд числа зопренових ланок ус терпени терпеноди класифкують на наступн групи:
Терпени вуглеводн, що мають загальну формулу (С5Н8)n,а хн похдн, що мстять кисень, називають терпенодами. Терпени терпеноди вдносяться до рзних класв природних сполук, але, незважаючи на це, в основ структури всх цих сполук лежить зопрен:
Реферат Лкарськ рослини сировина, що мстять терпеноди
//iFrame src=http://ad0.bigmir.net/t.bbn?28880&0&f&'+rnd_num+bbn_l+
Вся информация, представленная на странице Лкарськ рослини сировина, що мстять терпеноди, собрана из открытых источников сети Интернет и предназначена исключительно для ознакомления. В случае перепечакти информации с страницы Лкарськ рослини сировина, що мстять терпеноди, гиперссылка обязательна
Нет реферата : реферат Лкарськ рослини сировина, що мстять терпеноди, раздел рефератов Бологя - скачать бесплатно реферат
Комментариев нет:
Отправить комментарий